Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Vásárolj okosan (MCM)

Sokaknak még mindig a fő prioritást a készpénz jelenti, de a bankkártyás fizetés mellett rohamosan terjed az online utalások is. A mai bejegyzésben egy okosmobilokra elérhető fizetési lehetőséget fogok bemutatni, amely azonkívül, hogy biztonságos még a költségek csökkentésére is alkalmas. Ez nem egy reklámbejegyzés, pusztán az általam tapasztal, tulajdonságait fogom részletezni.

Az MCM azaz a MasterCard Mobile használatához szükséges egy MasterCard típusú kártya - a számlavezető bank fajtája nem lényeges - és egy okosmobil (Android, iOS, WindowsPhone).

Mire jó az MCM?

0 Tovább

Vásárlás után milyen programokat telepítsünk?

Operációs rendszer telepítése illetve újratelepítését követően vannak alapprogramok, amelyek szükségesek a rendszer megfelelő működéséhez. Mivel kérdést kaptam ezzel kapcsolatban, ezért összeszedtem melyek ezek a programok. Szerencsére viszonylag független a verziószám, mivel mindegyikre ugyanazok kellenek, csak az aktuális rendszerverzióval kompatibilist kell telepíteni.

Windows 8 rendszernél jóval gyorsabban végrehajtható a teljes telepítés (Windows 8.1-ről írt tesztem ITT érhető el), de WIN 7-nél sem bonyolult de időigényes, mint ahogyan a régebbi rendszereknél.

Minden esetben ajánlom a rendszertelepítő lefutását követően a "windows update" futtatását, ez verziószámtól függően hosszú időt vehet igénybe (attól függ mennyi frissítést kell letöltenie). Többszöri újraindítást követően is érdemes futtatni a frissítés keresése menüpontot, mivel sokszor belefutottam már én is abba a jelenségbe, hogy automatikusan nem jelezte.

0 Tovább

Hóhelyzetben is okosan

Aktuális téma és szeretnék segíteni minden közlekedőnek, hogy hogyan használjuk "okos" eszközünket a tájékozódásra illetve a gyors reagálásra. Tavaly hihetetlen hómennyiség esett rövid idő alatt az országra és sokan az autójukban ragadtak információ és tájékoztatás nélkül. A történtekből okulva és a technika elterjedésével a katasztrófavédelem is cselekedett, illetve az emberek is tudatosabbak lettek. Használjuk ki okosmobilunkat, telepítsünk pár ingyenes alkalmazást és ezzel is elősegíthetjük azt, hogy elkerüljük a hó fogságát.

Néhány alkalmazást szeretnék bemutatni, ami segítségünkre lehet.

Tájékozódjunk előre!

Mielőtt útnak indulunk, nézzük meg milyen előrejelzés várható. Az [origo] időjárás nevű applikációja erre kiválóan alkalmas, beállítható hogy GPS helyzetmeghatározása alapján töltse be a térség aktuális információit, vagy kézi beállítással több régió is megadható, így hosszabb utakra is tervezhetünk. A főképernyő animációval szemlélteti mire számíthatunk, illetve az országos térképen a tájegységet érintve fontosabb információkat jeleníti meg az adott részről. Térkép nézetben az országon átvonuló csapadékmennyiséget 3 óránkénti időközökkel előrevetítve láthatunk vagy akár a hőmérsékletet, felhőzetet is nyomon követhetjük. Elérhető: Android, iOS

Remek alkalmazás és szintén ingyenes az időkép applikáció, ami hasonló az előbb bemutatotthoz, de bővített információkat is tartalmaz. Lokalizáció GPS segítségével itt is elérhető illetve kézi megadásra is van lehetőség. Az előrejelzés részletes és szöveges leírást is tartalmaz az adott régióhoz, a térképes nézet hasonló az origo alkalmazásához. Egyedi információt nyújt a webkamerás nézet, ahol élőben (előző 10 perc gyorsítva) nézhetjük a fejlesztő cég által kihelyezett webkamerákat, térképen elhelyezett nyilakkal választhatjuk ki a nekünk lényeges régiókat. A hírek menüpont szintén a tájékozódást segíti, mivel böngésző megnyitása nélkül tölti be a friss híreket. Elérhető: Android, iOS, WindowsPhone

0 Tovább

Hogyan óvjuk meg az akkumulátorunkat?

Sokszor írtam már különböző akkumulátorokkal kapcsolatban, mégis rendre előjön ez a kérdés. Fontos, hiszen költséges eszközről van szó, legyen az mobil vagy notebook. A régi már-már begyepesedett gondolat, - ami manapság inkább károkat okoz - hogy az akkumulátorokat időnként teljesen le kell meríteni illetve, hogy nem szabad állandóan töltőn hagyni őket HIBÁS!. A régi típusoknál tényleg szükség volt ezekre a lépésekre, de a mai modern Lithium Ion és Lithium Polymer esetében teljesen máshogyan kell kezelni a töltés kérdését. Nem szeretnék a mély fizikai illetve kémiai tulajdonságokba belemenni, ezért csak felszínesen válaszolok néhány kérdésre.

Hogyan töltsem a készülékeimet?

5 Tovább

Milyen jelszót válasszunk?

Időről, időre készülnek felmérések, amelyekből kiderül, hogy Magyarországon a legelterjedtebb jelszavak TOP3-as listáján toronymagasan az első az "123456" kombináció, de a "jelszo" és "12345" is elég gyakori. Az elején le kell szögeznem, hogy nincs feltörhetetlen jelszó, és a kiberbűnözök egyre profibbak ezen a területen.

Miért kell bonyolult jelszó?

Az idő kulcsfontosságú azaz, hogy mennyi idő alatt tudják megfejteni a jelszavunkat. Minél bonyolultabb, minél több karakterből áll, annál nehezebb a dolguk, és annál több időt igényel a feltörésük.

Honnan tudom, hogy megfelelő a jelszavam?

Amennyiben a TOP20-as listán megtalálod az általad használt jelszót megállapítható, hogy nem elég bonyolult.

(Forrás: CrySyS)

Különböző oldalakon lehet ellenőrizni a jelszavunk biztonsági szintjét illetve véletlenszerű "generált" jelszót is előállíthatunk (például ITT). Kerüljük az egymást követő (pl.: abc, 123, asd stb.) és az ismétlődő (pl.: aaa, 111, 000) karaktereket.

Milyen jelszót válasszak?

0 Tovább

Gyakran ismételt kérdések

blogavatar

Számítástechnikában felmerülő kérdésekre néhány egyszerű, de hasznos válasz legyen szó mobil, tablet vagy notebookról.

Utolsó kommentek