Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hóhelyzetben is okosan

Aktuális téma és szeretnék segíteni minden közlekedőnek, hogy hogyan használjuk "okos" eszközünket a tájékozódásra illetve a gyors reagálásra. Tavaly hihetetlen hómennyiség esett rövid idő alatt az országra és sokan az autójukban ragadtak információ és tájékoztatás nélkül. A történtekből okulva és a technika elterjedésével a katasztrófavédelem is cselekedett, illetve az emberek is tudatosabbak lettek. Használjuk ki okosmobilunkat, telepítsünk pár ingyenes alkalmazást és ezzel is elősegíthetjük azt, hogy elkerüljük a hó fogságát.

Néhány alkalmazást szeretnék bemutatni, ami segítségünkre lehet.

Tájékozódjunk előre!

Mielőtt útnak indulunk, nézzük meg milyen előrejelzés várható. Az [origo] időjárás nevű applikációja erre kiválóan alkalmas, beállítható hogy GPS helyzetmeghatározása alapján töltse be a térség aktuális információit, vagy kézi beállítással több régió is megadható, így hosszabb utakra is tervezhetünk. A főképernyő animációval szemlélteti mire számíthatunk, illetve az országos térképen a tájegységet érintve fontosabb információkat jeleníti meg az adott részről. Térkép nézetben az országon átvonuló csapadékmennyiséget 3 óránkénti időközökkel előrevetítve láthatunk vagy akár a hőmérsékletet, felhőzetet is nyomon követhetjük. Elérhető: Android, iOS

Remek alkalmazás és szintén ingyenes az időkép applikáció, ami hasonló az előbb bemutatotthoz, de bővített információkat is tartalmaz. Lokalizáció GPS segítségével itt is elérhető illetve kézi megadásra is van lehetőség. Az előrejelzés részletes és szöveges leírást is tartalmaz az adott régióhoz, a térképes nézet hasonló az origo alkalmazásához. Egyedi információt nyújt a webkamerás nézet, ahol élőben (előző 10 perc gyorsítva) nézhetjük a fejlesztő cég által kihelyezett webkamerákat, térképen elhelyezett nyilakkal választhatjuk ki a nekünk lényeges régiókat. A hírek menüpont szintén a tájékozódást segíti, mivel böngésző megnyitása nélkül tölti be a friss híreket. Elérhető: Android, iOS, WindowsPhone

0 Tovább

Mi az a root?

Rengeteg e-mailt kaptam már azzal kapcsolatban, hogy különböző márkájú telefonokat illetve tableteket, hogyan lehet rootolni. Sokszor tapasztalom azt, hogy a root valódi tulajdonságait nem ismerik a felhasználók, ezért szeretném összefoglalni mi is az a root.

Android operációsrendszereken alapvetően a főrészekhez nincs hozzáférésünk, ezáltal is védve van a felhasználók káros magatartásaitól úgymond "korlátozott" hozzáféréssel rendelkezünk. A rootolás ezt a korlátozást szünteti meg, ezáltal teljes rendszergazdákká válhatunk. Fontos hangsúlyozni, hogy az átlagos használathoz nincs szükség erre az opcióra és a pozitív hatásait is csak hozzáértők, legalábbis nem amatőrök élvezhetik ki, viszont a teljes jogosultsággal kárt is okozhatunk.

Mikor érdemes rootolni?

Egy átlagos felhasználó számára szerintem három esetben lehet szükség a bővített jogokra. Sajnos teljes rendszermentés (biztonsági mentés) létrehozásához, gyárilag előretelepített applikációk módosításához/törléséhez illetve a betöltő (boot) képernyő változtatásához alapesetben nincs hozzáférés, ilyenkor jól jöhet a rootolás. Persze haladó felhasználóknak sokkal több lehetőséget biztosít, ezáltal a processzor sebességének változtatását vagy a rendszerfájlok módosítására is lehetőség nyílik és még rengeteg egyéb funkció érhető el.

1 Tovább
123
»

Gyakran ismételt kérdések

blogavatar

Számítástechnikában felmerülő kérdésekre néhány egyszerű, de hasznos válasz legyen szó mobil, tablet vagy notebookról.

Utolsó kommentek