Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Helyesírás ellenőrzés, csak okosan

A mindenki által szeretett és használt Word helyesírás ellenőrzője inkább vicces, mintsem hasznos. Hamis illúziót kelt, hiszen a felhasználó azt hiheti, hogy a helyesírási hibákat megfelelően javítja, de a valóság mást mutat. Alapvető hibákat nem jelez, viszont helyes leírásokat rendre aláhúz és hibásnak jelöl, ez egy baráti levélnél még belefér, de egy komoly üzleti levélnél illetve fontos dokumentumnál hatalmas probléma. Mondanom sem kell, hogy nekem, mint bloggernek is rengeteg fejfájást okoz, mivel a kütyüs "szakzsargont" nem ismeri, viszont a betűkihagyásokat rendre nem jelzi, ami kellemetlen, hiszen az olvasók jogosan várják el a helyes leírást.

Milyen megoldás létezik?

A helyesírási hibák kiszűrésére kell egy alapképzés, hogy legalább érezzük, valami nem stimmel. A Word hibás jelzése nem feltétlenül pontos, ezért érdemes ellenőrizni. Jómagam az MTA helyesírás ellenőrzőjét használom, amellyel bár csak egy-egy szót ellenőrizhetünk, mégis kiváló segítséget nyújt. Hivatalosan a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete készítette a weboldalt és számtalan segítséget nyújt. Egy-egy szóról eldönthetjük, hogy külön vagy egybe kell-e írni, megállapíthatjuk, hogy a szavunk helyes vagy helytelen, de névkereső és elválasztás funkciója is van.

1 Tovább

Hogyan ellenőrizzem, hogy letiltották-e a mobilom?

Egy korábbi cikkemben foglalkoztam a használt mobilok vásárlásával (ITT olvasható) és ott felületesen írtam a letiltásról. Mivel ez a "jelenség" csak a szolgáltatói zárral ellátott mobiloknál léphet fel, ezért megkerestem a három nagy mobilszolgáltatót, hogy milyen információkat tudnak ezzel kapcsolatosan nyújtani.

Csak a Telekom válaszolt az e-mailemre röviden (2014.02.03-án), de vártam eddig, hátha a másik két szolgáltató is elküldi állásfoglalását - sajnos ez nem történt meg.

Nézzük a jó oldalát, bár nem küldött hosszú és részletes választ a Telekom, viszont a leírásából sok minden kiderül, amelyet most összeszedtem, ezáltal "védekezhetünk" a használt mobiltelefonok vásárlásánál az esetleges átverésektől.

"A Telekom nem forgalmaz használt mobil készülékeket, így azok ellenőrzésével sem foglalkozik. Ügyfeleink a nálunk újonnan vásárolt és azután elveszített vagy ellopott készüléküket a Telekom üzletekben tilthatják le.

Bárki aki valahol használt mobil készüléket vásárol, SIM kártya beillesztésével egyszerűen ellenőrizheti, letiltott-e az adott készülék. Letiltott készülékről ugyanis nem indítható hívás."

- Magyar Telekom kommunikációs igazgatósága -

Alapvetően szűrni, csak SIM kártyával tudunk, de ezzel is csak az aktuális állapotot azaz, hogy aktív-e a készülék. Az elgondolás alapja az, hogy elveszett vagy ellopott készüléket az eredeti tulajdonos azonnal bejelenti, tehát a tiltás rögtön megtörténik. Persze a veszélye attól még fennáll, hogy csak késve jelentik be és a vásárlásnál még aktív készülék a vásárlás után kerül letiltásra.

0 Tovább

Mire vigyázzunk használt mobiltelefon vásárlásánál?

Különböző aukciós és hirdető oldalakon rengeteg használt mobil keresi új gazdáját és amellett, hogy lényegesen olcsóbban vásárolható meg így egy-egy modell, árnyoldalával is számolni kell. Kérdést kaptam azzal kapcsolatban, hogy "mire kell figyelni egy használt mobil vásárlásakor?" - úgy gondolom, a téma megér egy bejegyzést.

Alapszabály!

  1. Látatlanban ne vásároljunk, illetve előre ne utaljunk sohasem! Egy használt készülék esetében mindig bizonyosodjunk meg róla, hogy bekapcsolható és működőképes. A külső állapot nem mindig tükrözi a belsőt, lehet egy mobil kívülről hibátlan, de nem működő vagy kívülről kopott, de hibátlanul üzemelő, ezért nagyon fontos, hogy vásárlás előtt személyesen meg lehessen vizsgálni.
  2. Ellenőrizzük az IMEI számot. A készüléken található (általában az akkumulátor alatt) és a készülékben lévőnek egyezniük kell. A készülékben lévő IMEI számot legegyszerűbben a *#06# tárcsázásával hívható elő.
  3. Kössünk adásvételi szerződést, amelyben a készülék pontos nevét, szériaszámát és IMEI számát feltüntetjük, illetve az eladó nevét, lakcímét, személyazonosságát igazoló személyi számát felvezetjük.
  4. A készülékbe helyezzük be saját SIM kártyánkat és ellenőrizzük, hogy felcsatlakozik-e a hálózatra.

Az IME egy nemzetközi előfizető azonosító szám, mely minden GSM és UMTS telefonban megtalálható, valamint teljesen egyedi. Az IMEI szám rendszerint 15 vagy 17 számjegyből álló azonosító, mely tartalmazza a telefon típusát, modell és sorozatszámát.

1 Tovább

Gyakran ismételt kérdések

blogavatar

Számítástechnikában felmerülő kérdésekre néhány egyszerű, de hasznos válasz legyen szó mobil, tablet vagy notebookról.

Utolsó kommentek