Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Befellegzett a Windows XP-nek?

A hír igaz, négy nap múlva leállítja a Microsoft a Windows XP terméktámogatását és ezzel meghatározza az életciklusát, vagyis annak lejáratát (és ez nem áprilisi tréfa). Nem szabad elfelejteni, hogy rengeteg számítógépen még a mai napig XP fut, a döntéssel potenciális veszélynek lesznek kitéve 2014. április 8-tól. A döntéssel egy sor egyéb tényezőt is generált a gyártó, hiszen a frissítés nem csak hibajavításra való, hanem biztonsági megoldásokat is tartalmaz.

A Windows XP a 2001-es megjelenésével egy meghatározó operációs rendszerré vált, amit a Microsoftnak nem sikerült túlszárnyalnia egészen a Windows 7 megjelenéséig. A Vista mint próbálkozás nagy bukás lett és a két rendszer megjelenése között eltelt idő (6 év) is jelentős, utána már csak a kapkodás volt a fejlesztők részéről. A legújabb Windows 8 rendszert nem mondanám bukásnak, de már a tabletek piacán vélhetően nem fog úgy elterjedni, mint annakidején a PC világában.

A terméktámogatás elengedhetetlenül fontos a biztonság szempontjából, hiszen egy támogatás nélküli operációs rendszer sebezhetősége magas, az új támadások ellen már nem képes védekezni. Sokan félvállról veszik a frissítés fontosságát mindaddig, amíg nem járnak pórul, vagyis nem lesznek "áldozatok".

0 Tovább

Milyen jelszót válasszunk?

Időről, időre készülnek felmérések, amelyekből kiderül, hogy Magyarországon a legelterjedtebb jelszavak TOP3-as listáján toronymagasan az első az "123456" kombináció, de a "jelszo" és "12345" is elég gyakori. Az elején le kell szögeznem, hogy nincs feltörhetetlen jelszó, és a kiberbűnözök egyre profibbak ezen a területen.

Miért kell bonyolult jelszó?

Az idő kulcsfontosságú azaz, hogy mennyi idő alatt tudják megfejteni a jelszavunkat. Minél bonyolultabb, minél több karakterből áll, annál nehezebb a dolguk, és annál több időt igényel a feltörésük.

Honnan tudom, hogy megfelelő a jelszavam?

Amennyiben a TOP20-as listán megtalálod az általad használt jelszót megállapítható, hogy nem elég bonyolult.

(Forrás: CrySyS)

Különböző oldalakon lehet ellenőrizni a jelszavunk biztonsági szintjét illetve véletlenszerű "generált" jelszót is előállíthatunk (például ITT). Kerüljük az egymást követő (pl.: abc, 123, asd stb.) és az ismétlődő (pl.: aaa, 111, 000) karaktereket.

Milyen jelszót válasszak?

0 Tovább

Gyakran ismételt kérdések

blogavatar

Számítástechnikában felmerülő kérdésekre néhány egyszerű, de hasznos válasz legyen szó mobil, tablet vagy notebookról.

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek